Home > Fotbal > CFR Cluj a fost eliminată din Conference League

CFR Cluj a fost eliminată din Conference League

randers-cfr-conference-league

CFR Cluj a fost învinsă în această seară de Randers în grupele Conference League cu scorul de 1-2 (0-0) fiind astfel eliminată din a treia competiție europeană.

Kamara a deschis scorul pentru gazde în minutul 68, după ce a profitat de o gafă uriașă a lui Camora și a îndeplinit o simplă formalitate din cinci metri.

Deac a restabilit egalitatea în minutul 72 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Susic.

Piesinger a adus victoria danezilor în minutul 76 executând lângă bară o lovitură liberă de la 30 de metri.

Randers: Carlgren – Kallesoe, Piesinger, Marxen, Kopplin (Bundgaard ’53) – Tibbling, Lauenborg (Hammershoj-Mistrati ’66), Johnsen, Ankersen (Onovo ’84) – Egho (Kamara ’66), F. Bundgaard (Kehinde ’46). Antrenor: Thomas Thomasberg;

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea (Susic ’71), Graovac, Burcă, Camora – Bordeianu (Sigurjonsson ’46), Boateng (Rodriguez ’84), Deac, Omrani, Debeljuh (Alibec ’71), Păun (Costache ’84). Antrenor: Dan Petrescu;

Donald Robertson – Alan Mulvanny, Calum Spence (Scoția);

Randers: 88′ Mistrati;

CFR Cluj: 75′ Boateng, 90+4′ Camora;

După acest eșec, CFR rămâne ultima cu doar un singur punct acumulat.

Următoarea partidă pentru clujeni în Conference League va avea loc pe 9 Decembrie la Cluj contra lui Jablonec însă va conta doar pentru palmares.