Home > Fotbal > CFR ratează șansa să treacă pe primul loc în clasament

CFR ratează șansa să treacă pe primul loc în clasament

cfr-astra-liga-1

CFR Cluj a remizat în această seară pe teren propriu cu Astra Giurgiu, scor 1-1 (0-1), în ultima partidă a etapei a 19-a din Liga 1.

Budescu a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 21, cu un șut deviat de la 25 de metri. Deac a egalat în minutul 80, cu un lob din interiorul careului după ce apărarea Astrei a respins neconvingător mingea la un corner.

CFR Cluj: Sandomierski – Susic (82′ Chipciu), Burcă, Vinicius, Camora – Deac, Soares, Luis Aurelio (59′ Păun) – Carnat (59′ Costache), Rondon (82′ Omrani), Gîdea (9′ Pereira). Antrenor: Edi Iordănescu;

Astra: Popa – De Sousa (55′ Jovanovic), Găman, Graovac, Bruno – Crepulja – Wutrich (56′ Gheorghe), Budescu, Canadja, Răduț (69′ Boe-Kane) – Stahl (33′ Gheorghe). Antrenor: Eugen Neagoe;

Adrian Cojocaru – George Neacșu, Marius Badea;

Astra: 45+3′ Sousa, 65′ Gheorghe, 90+2′ Popa;

După acest egal, CFR rămâne pe locul 2 cu 41 de punce, în timp ce Astra este pe 13 cu 19 puncte.

Etapa viitoare, CFR va juca în deplasare cu Chindia Tîrgoviște, iar Astra va primi vizita celor de la Viitorul.