Home > Fotbal > CFR ratează victoria cu Young Boys Berna în prelungiri

CFR ratează victoria cu Young Boys Berna în prelungiri

cfr-young-boys-berna

CFR Cluj a remizat în această seară pe teren propriu cu Young Boys Berna, scor 1-1 (1-0), în prima manșă a turul III preliminar al UEFA Champions League.

Manea a deschis scorul pentru campioana României în minutul 4 cu o deviere la o centrare din lovitură liberă a lui Deac. Sierro a egalat în al treilea minut al prelungirilor, trimițând în poartă din patru metri mingea respinsă de Arlauskis la lovitura liberă a lui Aebischer.

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Bouhenna, Cestor, Camora – Susici, Rodriguez, Sigurjonsson (Costache ’85) – Deac – Alibec (Păun ’22), Omrani (Debeljuh ’62). Antrenor Marius Şumudică;

Young Boys: Von Ballmoos – Hefti, Camara (Rieder ’56), Zesiger, Garcia (Lefort ’71) – Ngamaleu (Spielmann ’71), Aebischer, Martins (Sierro ’84), Fassnacht (Lauper ’56) – Elia, Siebatcheu. Antrenor David Wagner;