Home > Fotbal > CS Mioveni obține la Sf. Gheorghe prima victorie de la revenirea în Liga 1

CS Mioveni obține la Sf. Gheorghe prima victorie de la revenirea în Liga 1

sepsi-cs-mioveni-liga-1

CS Mioveni a învins-o în această seară în deplasare pe Sepsi Sf. Gheorghe cu scorul de 2-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 3-a din Liga 1.

Dumitriu a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 38 din postură de unu la unu cu portarul advers speculând o gravă eroare a lui Ispas. Rusu a dus scorul la 2-0 în minutul 46 cu un șut din unghi din interiorul careului care a trecut pe sub portarul Niczuly. Chunchukov a înscris golul de 1-2 în prelungirile meciului cu o execuție elegantă din interiorul careului.

Sepsi OSK: Niczuly – Tamas (Dumitrescu ’57), Tincu, Mitrea, Ispas (Rep ’46) – Gonzales, Achahbar (Dimitrov ’56), Vaşvari, Ştefănescu (Damascan ’71)- Chunchukov, Ashkovski (Bojic ’56). Antrenor: Leo Grozavu;

CS Mioveni: Ducan – Garutti, Iacob, Scarlatache – Oancea, Panait (Vereş ’71), Dumitriu (Toma ’82), Şerbănică (Balaur ’82)- Blănaru, Rusu (Cristea ’71), Buziuc (Rădescu ’64). Antrenor: Alexandru Pelici;

Arbitru:

Viorel Flueran;

CS Mioveni: 77′ Dumitriu;

Cu această victorie, CS Mioveni acumulează trei puncte și urcă pe locul 12 în clasament. Sepsi este pe 7 cu 4 puncte.

Etapa viitoare, Sepsi va juca în deplasare cu Farul, iar CS Mioveni va primi vizita celor de la CFR Cluj.