Home > Fotbal > CS Universitatea Craiova obține prima victorie după opt meciuri

CS Universitatea Craiova obține prima victorie după opt meciuri

poli-iasi-craiova-liga-1

CS Universitatea Craiova a învins-o în această seară în deplasare pe Poli Iași cu scorul de 3-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a 21-a din Liga 1.

Ivan a deschis scorul pentru olteni în minutul 27, împingînd în plasă din trei metri, mingea trimisă în fața porții de Bancu. Nistor a dus scorul la 2-0 în minutul 35 cu un șut din cădere de la marginea careului. Cîmpanu a stabilit scorul final, 3-0, fructificând din interiorul careului, mingea la întâlnire trimisă de Baiaram.

POLI IAȘI: Brănescu (24′ Brânză) – Cană (46′ Venga), Baxevanos, Popa, Bușu – Mihalache, Passaglia (67′ Gaitan) – Vanzo (46′ Flores), Onea, Popadiuc – Zajmovic (74′ Zaharia). Antrenor: Andrei Cristea;

CRAIOVA: Pigliacelli – Vătăjelu, Bălașa (80′ Papp), Constantin, Bancu – Nistor, Mateiu, Cicâldău – Cîmpanu (76′ Bărbuț), Ivan (69′ Mamut), Baiaram (76′ Constantin). Antrenor: Dragoș Bon;

Rusandu Lucian – Urzică Vladimir, Slabu Stelian;

Cu această victorie, Craiova acumulează 40 de puncte și rămâne pe locul 3 în clasament. Poli Iași este pe 16 cu 15 puncte.

Etapa viitoare, Poli Iași va juca în deplasare cu Sepsi Sf. Gheorghe, iar Craiova va primi vizita lui Dinamo.