Home > Fotbal > CS Universitatea Craiova, ultima echipă calificată în sferturile cupei

CS Universitatea Craiova, ultima echipă calificată în sferturile cupei

botosani-craiova-cupa-romaniei

CS Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile Cupei României după ce a învins-o în deplasare pe FC Botoșani cu scorul de 1-0 (1-0).

Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 2 de Cicâldău dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Florescu asupra lui Ivan.

FC Botoșani: Pap – Braun, Chindriș, Șeroni, Holzmann – Florescu (61′ Ongenda), Rodriguez – Papa, Ashkovski (61′ Roman), Croitoru (13′ Al Mawas) – Fili (61′ Keyta) . Antrenor:Marius Croitoru;

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Bălașa, Constantin, Bancu – Bic (63′ Nistor), Mateiu, Cicâldău – Cîmpanu (74′ Căpățînă), Ivan (89′ Mamut), Baiaram (89′ Vlădoiu). Antrenor: Marinos Ouzounidis;

Marcel Bîrsan – Mircea Grigoriu, Valentin Avram;

FC Botoșani: 1′ Florescu, 49′ Holzmann, 72′ Keyta, 75′ Seroni, 83′ Al Mawas;

CS Universitatea Craiova: 12′ Bic, 18′ Baiaram, 44′ Cicâldău, 45+2′ Mateiu, 53′ Bălașa;

Craiova se alătură celorlalte echipe calificate în sferturile Cupei României: Dunărea Călărași, Petrolul Ploiești, Chindia Târgoviște, U Cluj, Dinamo și Viitorul Târgu Jiu și Astra Giurgiu.