Home > Fotbal > Dubla lui Alibec aduce prima victorie a lui Dan Petrescu pe banca lui Kayserispor

Denis-Alibec-gol-kaserispor

Formația antrenată de Dan Petrescu, Kayserispor a învins-o în această după-amiază pe teren propriu pe Basaksehir cu scorul de 2-0 (0-0), în etapa a 20-a din SuperLiga turcă.

Internaționalul român, Denis Alibec a deschis scorul în minutul 42 după o cursă de 40 de metri, finalizată cu un șut la colțul lung din marginea careului după o lansare excelentă în adâncime a lui Campanharo.

Tot Alibec, a dus scorul la 2-0 în minutul 77. După ce a primit o pasă excelentă la întâlnire de la Pedro Henrique, a driblat portarul și a înscris fără emoții.

După două minute, Alibec a fost schimbat de Dan Petrescu.

Cristi Săpunaru a fost și el integralist pentru Kayserispor, în timp ce Silviu Lung Jr. nu a făcut parte din lot.

Keyserispor urcă pe locul 17 în clasament după această victorie, fiind astfel pe prima poziție neretrogradabilă.