Home > Fotbal > FC Argeș urcă în clasament după deplasarea de la Giurgiu

FC Argeș urcă în clasament după deplasarea de la Giurgiu

astra-fc-arges-liga-1

FC Argeș a învins-o în această după-amiază în deplasare pe Astra cu scorul de 2-0 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 22-a din Liga 1.

Șerban a deschis scorul în minutul 60 cu un șut din prima de la 20 de metri, fără speranțe pentru portarul gazdelor. Maric a făcut 2-0 în minutul 83, împingînd mingea în plasă din doi metri, după ce mingea a ajuns la el, singur în fața porții, la o ieșire greșită a portarului Popa.

Astra: M. Popa – Canadija, Graovac, Jovanovic, Bruno – Boe-Kane, Crepulja (Balaure ’85), Wuthrich (Stahl ’59) – Merloi (Krpic ’46), Budescu, V. Gheorghe (Montini ’70). Antrenor: Eugen Neagoe;

FC Argeş: Greab – Tofan, Maric, Turda (Leca ’89), Muşat – Meza Colli, I. Şerban – Barbu (Maes ’70), Palic, Dumitru (Grecu ’90+1) – Malele. Antrenor: Mihai Ianovski;

Andrei Antonie – Andrei Constantinescu, Vlad Bârleanu;

Astra: 58′ Boe-kane, 60′ Gheorghe, 81′ Krpic;

FC Argeş: 6′ Tofan;

Cartonașe roșii:

Astra: 90′ Budescu;

Cu aceată victorie, FC Argeș acumulează 23 de puncte și urcă pe locul 12 în clasament. Astra este pe 13 cu 22 de puncte.

Etapa viitoare Astra va juca în deplasare cu Poli Iași, iar FC Argeș va primi vizita celor de la Viitorul.