Home > Fotbal > FC U Craiova, tot mai aproape de Liga 1

FC U Craiova, tot mai aproape de Liga 1

csikszereda-craiova-liga-2

FC U Craiova a învins-o în această după-amiază în deplasare pe Csikszereda, scor 2-1 (1-0), în prima partidă din etapa a 3-a a play-off-ului ligii secunde.

Compagno a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 22, finalizând simplu din fața porții goale o pasă trimisă perfect de Munteanu. Ciolacu a făcut 2-0 în minutul 52 dintr-un penalty obținut tot de el după un duel cu Kelemen. Bauza a redus din handicap în minutul 82 cu o lovitură de cap după o minge prelungită pe spate de Csuros.

FK Csikszereda: Gyenge – R. Takacs, Kelemen, Apro, Palmeș (Csonka 90+3′) – Csuros , Casiadi (Botorok 13′) – Bauza, Jebari, Schieb (Pinter 81′) – Meszaros (Bara 13′). Antrenor: Valentin Suciu;

”FC U” Craiova: Enache – Negru, Gugu, Ispas, Huyghebaert – Munteanu (Cacheiro 81′), Baeten (Anghelina 61′), Albu, Voicu (Luboya 69′) – Ciolacu – Compagno (Bălan 81′). Antrenor: Eugen Trică;

Iulian Dima – Marius Cristian Marchidanu, Florian Alexandru Vişan;

FK Csikszereda: 20′ Jebari, 90+1 Takacs;

”FC U” Craiova: 87′ Cacheiro;

Cu această victorie, U Craiova acumulează 42 de puncte și se află pe locul 1 în clasament. Ciucanii sunt pe 6 cu 33 de puncte.

Etapa viitoare, Csikszereda va juca pe teren propriu cu Dunărea Călărași, iar U Craiova va primi vizita Rapidului.