Home > Fotbal > Fcsb face primul pas greșit din acest sezon la Sf. Gheorghe

Fcsb face primul pas greșit din acest sezon la Sf. Gheorghe

Sepsi Sf. Gheorghe a primit vizita celor de la Fcsb în ultima partidă a etapei a doua a Ligii 1.
În prima etapă Sepsi remizase 0-0 cu Fc Voluntari, în timp ce Fcsb se impusese 4-3 cu Fc Hermannstadt.
Sepsi a început partida în următoarea formulă : Niczuly – Dimitrov, Barisic, Tincu, Ștefan – Vașvari – Hamed, Fulop, Flores, Konongo – Carnat.
Fcsb a trimis pe teren următorul prim 11: Bălgrădean – Popescu, Cristea, Planic, Bălașa – Vînă, Filip, Tănase – Man, Hora, Oaidă.
În minutul 2, Fulop centrează la marginea careului mic, Carnat ajunge înaintea lui Bălgrădean, dar lovitura sa de cap nu prinde spațiul porții. În minutul 34, Tănase ia o acțiune pe cont propriu și îi centrează pe jos lui Hora care îi prelungește lui Vînă. Șutul acestuia dintr-o bucată se duce în transversală. Imediat Sepsi scapă pe contraatac, iar Carnat ajunge în poziție de unu la unu cu portarul, dar șutul atacantului lui Sepsi trece pe lângă.
În minutul 69, Florinel Coman îi pasează perfect lui Tănase care scapă singur cu Niczuly, dar portarul covășnenilor reușestă să îl blocheze în momentul șutului. În mintul 88, Salomao îi pasează ideal lui Coman, însă acesta intră în unghi și trage în plasa laterală.
Sepsi și Fcsb remizează 0-0, covăsnenii fiind la al doilea 0-0 din tot atâtea meciuri, în timp ce Fcsb acumulează 4 puncte în clasament.
Etapa viitoare Sepsi se va deplasa la Mediaș pentru meciul cu Gaz Metan, în timp ce Fcsb va juca pe teren propriu contra celor de la Fc Botoșani.