Home > Fotbal > FCSB, încă un pas greșit la Pitești

FCSB, încă un pas greșit la Pitești

fc-arges-fcsb-liga-1

FC Argeș a remizat în această seară pe teren propriu cu FCSB, scor 0-0, într-o partidă contând pentru etapa a 19-a din Liga 1.

Deși partida s-a jucat pe un teren greu, acoperit aproape în totalitate de zăpadă, fazele de poartă nu lipsit. În prima repriză cele două formații și-au împărțit ocaziile de gol, Man a luat la țintă transversala porții gazdelor în minutul 9, iar Vlad a avut o intervenție salvatoare la șutul lui Dumitru în minutul 13.

În partea secundă, Florinel Coman a nimerit și el bara porții gazdelor după o execuție frumoasă din lovitură liberă în minutul 63.

FC Argeș: Greab – Tofan, Maric, Deslandes, Mușat – Meza Colli, Șerban – Drăghici, Palic (89′ Maes), Dumitru (89′ Grecu) – Mediop (55′ Malele). Antrenor: Mihai Ianovschi;

FCSB: Vlad – Ov. Popescu (46′ Crețu), Cristea, Miron, Radunovic – Șut (46′ Perianu), Olaru (80′ Vînă), Tănase (46′ Tănase) – Man, Oc. Popescu, Coman (83′ Buziuc). Antrenor: Toni Petrea

Iulian Dima – Bogdan Gheorghe, Marius Marchidanu;

FC Argeș: 84′ Tofan;

FCSB: 23′ Șut, 66′ Perianu;

După acest egal, FC Argeș acumulează 19 puncte și este pe locul 12 în clasament, în timp ce FCSB se menține momentan pe primul loc cu 42 de puncte.

Etapa viitoare, FC Argeș va juca în deplasare cu CS Universitatea Craiova, iar FCSB va primi vizita lui Poli Iași.