Home > Fotbal > FCSB întoarce scorul și o învinge pe FC Argeș

FCSB întoarce scorul și o învinge pe FC Argeș

fcsb-fc-arges-liga-1

FCSB a învins-o în această pe teren propriu pe FC Argeș cu scorul de 2-1 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 14-a din Liga 1.

Raynov a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 62 reluând din marginea careului mic o lovitură de colț executată de Latovlevici. Octavian Popescu a restabilit egalitatea în minutul 67 cu un șut din marginea careului mic. Vali Gheorghe a adus victoria celor de la FCSB în minutul 71 cu o lovitură de cap după o centrare a lui Crețu.

FCSB: Vlad – Harut (Cretu 60’), Vinicius, Cristea, Radunovic – Olaru, Oaida, Tanase (Dumiter 90+2’) – Stoica (Oc.Popescu 60’), Keseru (Sut 88’), Budescu (Gheorghe 60’). Antrenor: Edward Iordanescu;

FC Arges: Greab – Tofan, Turda, Miguel, Musat (Viana 79’) – Meza, Raynov – Isfan, Serban, Latovlevici – Fatai (Dumitrascu 79’). Antrenor: Andrei Prepelita;

Andrei Antonie – Bogdan Gheorghe, Laszlo Imre-Bucsi – Adrian Cojocaru;

FCSB: Oaida (33’) ;

FC Arges: Meza (65’), Latovlevici (83’), Raynov (90+1’), Serban (90+1’);

Cu această victorie, FCSB acumulează 27 de puncte și se află pe locul 3 în clasament. FC Argeș este pe 9 cu 21 puncte.

Etapa viitoare, FCSB va juca în deplasare cu FC Voluntari, iar FC Argeș va primi vizita celor de la FC Botoșani.