Home > Fotbal > FCSB ratează la ultima fază victoria cu CFR

FCSB ratează la ultima fază victoria cu CFR

fcsb-cfr-liga-1

FCSB și CFR au terminat la egalitate în această seară scor 1-1 (1-0), în ultimul meci al etapei a 5-a din play-off-ul ligii 1.

Florin Tănase a deschis scorul pentru gazde în minutul 19 dintr-un penalty obținut tot de el în urma unui duel cu Burcă. Acesta a reușit să egaleze în minutul 93 cu o lovitură de cap, dintr-o centrare a lui Deac din lovitură liberă, care a luat pământul, iar portarul Vlad nu a putut reține.

FCSB: Vlad – Haruţ, Cristea, Miron (Şut ’35), Radunovic – Ov. Popescu, Simion (Oaidă ’36), Vînă (Olaru ’51)- Moruţan (Niţă ’79), Tănase, Oc. Popescu. Antrenor: Anton Petrea;

CFR Cluj: Arlauskis – Manea (Susic ’78), Ben Youssef, Burcă, Camora – Sigurjonsson (Chipciu ’80), Bordeianu, Gîdea (Omrani ‘4 / Păun ’60)- Deac, Debeljuh, Costache. Antrenor: Edi Iordănescu;

Radu Petrescu

FCSB: Simion ’22, Tănase ’32;

CFR Cluj: Burcă ’17, Ben Youssef ’56, Bordeianu ’81;

După acest egal, FCSB acumulează 40 de puncte și se află pe locul 2 în clasament. CFR este lider cu 42 de puncte.

Etapa viitoare, FCSB va juca în deplasare cu FC Botoșani, iar CFR va juca la Clinceni cu Academica.