Home > Fotbal > FCSB se impune în Bănie și revine pe primul loc

FCSB se impune în Bănie și revine pe primul loc

Craiova-FCSB-liga-1

FCSB a învins-o în această seară pe „Ion Oblemenco” pe CS Universitatea Craiova, scor 2-0 (1-0), în ultimul meci al etapei a 14-a din Liga 1.

Denis Man a deschis scorul în minutul 37, cu un șut din marginea careului mic după ce a primit o pasă la întâlnire de la Florinel Coman. Același Man a făcut dubla în minutul 55, după ce a fost servit excelent de Moruțan și a scăpat singur cu portarul advers.

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, Constantin, Bancu – Nistor, Bic (78′ Screciu), Cicâldău (78′ Căpățînă) – Baiaram (30′ Ivan), Mamut, Ofosu (70′ Bărbuț). Antrenor: Corneliu Papură;

FCSB: Vlad – Crețu, Cristea, Popescu, Panțîru (46′ Briceag) – Moruțan, Simion (64′ Perianu), Olaru – Man, Tănase (82′ Buziuc), Coman (82′ Popescu). Antrenor: Anton Petrea;

Ovidiu Hațegan  – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe;

CS Universitatea Craiova: 26′ Constantin, 80′ Pigliacelli;

FCSB: 50′ Coman;

Cu această victorie, FCSB revine pe primul loc cu 33 de puncte, în timp ce oltenii cad pe 2 cu 31 de puncte.

Etapa viitoare, Craiova va juca în deplasare cu CFR, iar FCSB va primi vizita lui Sepsi.