Home > Fotbal > Fotbal | Dezastru pentru Rednic si ai lui la Ovidiu

Fotbal | Dezastru pentru Rednic si ai lui la Ovidiu

rednic1

Dinamo pierde fara drept de apel la Ovidiu, scor 4-1, (Dragus 4’, Hagi 37’, 90’, Achim 78’/ Montini 13’) si se indeparteaza din ce in ce mai mult de play off, ajungand din nou foarte aproape de locurile retrogradabile.

Meciul a inceput extrem de prost pentru Dinamo, care a incasat gol  inca din minutul 4. O actiune personala a lui Ianis Hagi care a lasat in spate 3 dinamovisti, urmat de un sut sanatos in bara, a dus mingea la Dragus care a inscris sigur din cativa metri. Dinamovistii nu au acuzat socul si au echilibrat partida, reusing sa egaleze prin nou venitul Montini care a finalizat din marginea careului mic o centrare foarte buna a lui Salomao. Dinamo continua sa mentina posesia mingii si sa domine jocul, insa inca din minutul 33, fundasul stanga Vlad Olteanu primeste destul de usor un al doilea cartonas si pleaca mult mai devreme la vestiare. Din acel moment, Dinamo nu a mai contat absolut deloc in meci. In minutul 37, Ianis Hagi executa impecabil o lovitura libera de la 25 metri care il lasa fara replica pe Penedo.

In repriza a doua, Viitorul a inchis jocul la mijlocul terenului reusind sa loveasca de doua ori pe contraatac. Prima oara in minutul 78 prin Achim, care a finalizat un un-doi superb cu Matan. In minutul 90, Ianis Hagi reuseste dubla dupa ce a finalizat sigur o pasa lui Artan care l-a lasat cu toata poarta goala in fata. Acelasi Hagi, obtine un penalty in minutul 93, dupa o grava eroare a lui Ricardo Grigore. Penedo limiteaza proportiile scorului si apara sutul lui Matan.

Astfel situatia lui Dinamo este din ce in ce mai critica, iar Mircea Rednic are la dispozitie 3 zile pentru a incerca sa revitalizeze echipa in vederea meciului cu campioana Cfr Cluj de Marti de la ora 20 din Stefan cel Mare.