Home > Fotbal > Fotbal | Dinamo face un nou joc modest în Antalya

Fotbal | Dinamo face un nou joc modest în Antalya

dinamo-dinamo-moscova

Dinamo a disputat în această seară ultimul amical al cantonamentului din Antalya împotriva rusilor de la Dinamo Moscova.

Mircea Rednic a început partida contra moscoviților în următoarea formulă: McDermott  – Sorescu , Ciobotariu , Grigore, Aliji  – I. Filip – Salomao , Ait-Atmane , Nistor , Jaadi – Montini. Pe parcursul partidei au mai intrat: Crețu, Muțiu, Popa, Mustoe, Zenke și Christovao.

Mare parte din prima repriză jocul a fost unul anost, fiind afectat și de ploaia torențială care s-a abătut asupra Antalyei. În minutul 38, Ciubotariu pierde mingea la 35 de metri de poartă, iar Markov marchează un gol superb printr-un șut superb în vinclu de la 20 de metri, iar prima repriză se încheie cu rușii în avantaj.

Imediat după pauză Ciubotariu greșeste din nou decisiv, iar Lacevich profită majorănd scorul la 2-0. Dinamo are primele ocazii în minutele 68 și 70 prin căpitanul Dan Nistor, care îl remarcă în două rânduri pe portarul moscoviților, odată la un șut din 18 metri respins în tranversală și dintr-o lovitură liberă scoasă de lângă bară. Până la final, rușii mai au o mare ocazie, un sut din 16 metri scos excelent de Muțiu.

Dinamo pierde cu 2-0 și ajunge la un bilanț de 3 înfrângeri și o singură victorie după meciurile disputate în Antalya.

Următorul meci a lui Dinamo, va fi primul meci oficial din acest an, împotriva celor de la Poli Iași, luni, 4 Februarie pe Stadionul Dinamo.