Home > Fotbal > Gaz Metan Mediaș câstigă primul meci al returului

Gaz Metan Mediaș câstigă primul meci al returului

Gaz-Metan-FC-Voluntari-liga-1

Gaz Metan s-a impus în această seară la Mediaș, scor 2-0 (0-0), în fața celor de la Voluntari, în primul meci al etapei 16-a din Liga 1.

Ze Manuel a deschis scorul în minutul 70, după ce a preluat în interiorul careului și a șutat cu efect în diagonală. Trei minute mai târziu același Ze Manuel a majorat diferența înscriind din doi metri, după un carambol în careului oaspeților care nu au reșit să respingă mingea.

GAZ METAN: Pleşca – Romeo, Baco, De Sousa, Trif – Santos Junior (89′ Costea), Pambou (65′ Deaconu) – Horşia (24′ Ze Manuel), Chamed (64′ Alceus), Valente – Niţu (64′ Ciocan). Antrenor: Jorge Costa;

FC VOLUNTARI: Râmniceanu – Achim (78′ Ilie), Balaur, Armaş, Briceag – Miranda (59′ Borțuneanu), Droppa, Gheorghe – Grădinaru (60′ Costin), Stoica (71′ Lopes), Mailat (79′ Anderson). Antrenor: Bogdan Andone;

Ovidiu Hațegan – Octavian Șovre, Alexandru Vodă;

GAZ METAN: 80′ Ciocan, 90+3′ Alceus;

FC VOLUNTARI: 27′ Mailat, 53′ Ricardinho, 80′ Gheorghe;

După această victorie, Gaz Metan urcă pe locul 8 cu 19 puncte, în timp ce FC Voluntari este pe 14 cu 15 puncte.

Etapa viitoare, Gaz Metan va juca în deplasare cu FC Argeș, iar FC Voluntari va primi vizita celor de la UTA Arad.