Home > Fotbal > Hermannstadt și Chindia termină nedecis la Mediaș

Hermannstadt și Chindia termină nedecis la Mediaș

fc-hermannstadt-chindia-targoviste-liga-1

FC Hermannstadt a remizat pe teren propriu cu Chindia Târgoviște, scor 1-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 19-a din Liga 1.

Karanovic a deschis scorul pentru gazde în minutul 18 cu o lovitură de cap după o centrare foarte bună a lui Sîntean. Căpușă a restabilit egalitatea în minutul 50, cu un lob din marginea careului mic, după ce a preluat o centrare a lui Costea.

Hermannstadt: Figueiredo – Mățel, Matricardi, Stoica, Opruț – Dâlbea, Romario (73′ Aralica) – David Mayoral, Addae, Sîntean (56′ Petrescu) – Karanovic (72′ Joalisson). Antrenor: Liviu Ciobotariu;

Chindia : Aioani – Căpușă, Iacob, Pițian, Dinu – Neguț, Rață, Dumitrașcu, Costea (71′ Yameogo) – Berisha (77′ Kocic), Popa. Antrenor: Emil Săndoi;

Lucian Rusandu – Valentin Avram, Alexandru Vodă;

Hermannstadt: 73′ Addae, 81′ Aralica, 82′ Stoica;

Chindia : 73′ Neguț, 80′ Yameogo, 85′ Rață;

După acest egal, FC Hermannstadt urcă pe locul 14 cu 17 puncte, în timp ce Chindia este pe 6 cu 28 de puncte.

Etapa viitoare, FC Hermannstadt va juca în deplasare cu FC Botoșani, iar Chindia va primi vizita campioanei CFR.