Home > Fotbal > Încă un pas greșit pentru CS Universitatea Craiova în play-off

Încă un pas greșit pentru CS Universitatea Craiova în play-off

FC-Botosani-Universitatea-Craiova-Liga-1

FC Botoșani și CS Universitatea Craiova au remizat în această seară, scor 1-1 (1-0), în prima etapă a play-off-ului ligii secunde.

Fili a deschis scorul în minutul 12 cu un șut din marginea careului după o gravă eroare a lui Bancu. Ivan a restabilit egalitatea în minutul 80, finalizînd imparabil din marginea careului mic, mingea trimisă excelent la întâlnire de Fedele.

FC Botoşani: Pap – Braun, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu – Florescu, Rodriguez, Papa – Askovski (Al Mawas ’75), Croitoru (Roman ’19, Meleke ‘90), Fili (Keyta ’75). Antrenor: Marius Croitoru;

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu (Fedele ’69), Bălaşa, Constantin, Bancu – Nistor, Mateiu, Cicâldău – Cîmpanu (Vlădoiu ’64), Mamut, Mitran (Camara ‘4, Ivan ‘65). Antrenor: Marinos Ouzounidis;

Radu Petrescu- Mircea Grigoriu, George Neacşu – Bogdan Dumitrache;

FC Botoşani: Papa ’21, Chindriş ’33, Roman ’54, Rodriguez ’64, Şeroni ’72, Keyta ‘85 ;

Universitatea Craiova: Cîmpanu ’27, Vătăjelu ’36, Constantin ‘85;

FC Botoşani: Florescu ‘90+3;

Universitatea Craiova: Bălaşa ‘90+3;

După acest egal, FC Botoșani acumulează acumulează 22 de puncte și urcă pe locul 5 în clasament. Craiova este pe 3 cu 31 de puncte.

Etapa viitoare, FC Botoșani va primi vizita celor de la Academica Clinceni, iar Craiova va juca în deplasare cu CFR.