Home > Fotbal > Înfrângere surprinzătoare pentru Rapid în deplasare la Comuna Recea

Înfrângere surprinzătoare pentru Rapid în deplasare la Comuna Recea

comuna-recea-rapid-liga-2

Comuna Recea a câstigat primul meci al ei în liga secundă după ce a învins-o pe centralul din Recea pe Rapid cu scorul de 2-1 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a cincea din Liga a doua.

Hlistei a deschis scorul pentru Rapid în minutul 19, după o fază de contraatac al alb-vișiniilor, la capătul căruia Goge i-a trimis în fața porții lui Hlistei. Aceșta a reușit să îl învingă pe Bota din a doua încercare, prima oară fiind blocat de portarul celor de la Recea. Acesta ratase un penalty pentru gazde la faza premergătoare golului.

Coman a egalat în minutul 67, după ce a reluat cu capul centrarea lui Ispas, iar portarul Drăghia a scăpat mingea în plasă. Același Coman a adus victoria gazdelor în minutul 80 dintr-un penalty dictat în urma unul fault al lui Pop asupra lui Rus.

Comuna Recea: Bota – Jucan, Oiță, Bakmaz, Ispas – Akhmatov, Micaș – Luboya, Brata, Mărieș – Coman. Antrenor: Nicolae Constantin;

Rapid: Drăghia – Voicu , Crișan, Manole, Goge – Sefer, Costin, Pănoiu – Drăghiceanu, Pop, Hlistei. Antrenor: Adrian Iencsi;

Rareș Vidican – Ciprian Florin Danşa, Marius Bălan;

După această victorie, Comunca Recea urcă pe locul 19 cu 3 puncte, în timp ce Rapid este pe 3 cu 10 puncte.

Etapa viitoare, Comuna Recea va primi vizita lui FC „U” Craiova, iar Rapid va juca pe teren propriu cu Concordia Chiajna.