Home > Fotbal > Inter se împiedică în deplasare la Verona și pierde locul pe podium în Serie A

Inter se împiedică în deplasare la Verona și pierde locul pe podium în Serie A

verona-inter-serie-a

Verona a remizat în această seară pe teren propriu cu Inter, scor 2-2 (1-0), în ultimul meci al etapei a 31-a din Serie A.

Gazdele au deschis scorul în minutul 2 prin Darko Lazovic. Inter a egalat în minutul 49 prin Antonio Candreva. Oaspeții au preluat conducerea în minutul 55 grație autogolului lui Federico Dimarco. Miguel Veloso a salvat un punct pentru Verona în minutul 86.

După acest egal, Verona este pe 9 cu 43 de puncte, în timp ce Inter cade pe 4 cu 65 de puncte, ratând ocazia să vină la doar un punct în spatele lui Lazio.

Etapa viitoare, Verona va juca în deplasare cu Fiorentina, iar Inter va primi vizita lui Torino.

Tot astăzi în Serie A, Udinese a învins-o în deplasare pe Spal cu 3-0.