Home > Tenis > Irina Begu, eliminată de la Australian Open

Irina Begu, eliminată de la Australian Open

irina-begu-stojanovic-wta

Irina Begu, nr. 79 WTA, a pierdut în această dimineață, în primul tur la Australian Open, în fața sârboaicei, Nina Stojanovic, nr. 100 WTA, scor 3-6, 4-6 după o oră și 43 de minute.

Sârboaica a început puternic partida și s-a desprins imediat la 3-0. Irina a reușit și ea să îsi facă un game de serviciu, dar imediat Stojanovic a câstigat alte două game-uri consecutive. Begu a reușit și ea două game-uri la rând, însă apoi jucătoarea din Serbia a închis primul set la 3 cu serviciul.

Și setul secund a început excelent pentru Stoanovic care s-a desprins la 2-0 și 3-1. Irina a revenit și a egalat la trei. Imediat însă, sârboaica s-a disanțat iar la două game-uri, 5-3. Au urmat apoi două game-uri în care cele două jucătoare și-au făcut serviciul astfel încât Stojanovic a închis și setul secund cu 6-4.