Home > Fotbal > Liderul ligii secunde, UTA, nu poate trece nici de Petrolul pe teren propriu

Liderul ligii secunde, UTA, nu poate trece nici de Petrolul pe teren propriu

uta-petrolul-liga-2

UTA și Petrolul au remizat în această seară la Arad, scor 1-1 (0-1), într-o partidă restantă din prima etapă a play-off-ului ligii secunde.

Deac a deschis scorul în minutul 23 pentru oaspeții după ce a reluat imparabil cu capul o centrare a lui Șaim. Romario Moise a egalat în minutul 49 dintr-un penalty dictat în urma unui fault a lui Avram asupra lui Buhăiceanu.

UTA: Iacob – Bustea, Melinte, Ilie, Roumpoulakou – Miculescu (Oroian 46′), Moise, Isac, Ursu (Ciucur 66′) – Rus (Ioniţă 46′), Buhăcianu. Antrenor: Laszlo Balint;

Petrolul: Avram – Sîrghi (82′ Enache), Răuță, Manolache, Ţicu – Pierce – Deac (78′ Bratu), Meza Colli, Tudor – Blănaru, Arnăutu (Marinescu 65′). Antrenor: Costel Enache;

Horațiu Feșnic – Ciprian Danșa, Szabo Gera ;

UTA: 45′ Buștea, 58′ Moise, 68′ Oroian;

Petrolul: 33′ Arnăutu, 48′ Avram, 77′ Blănaru;

După acest egal, UTA rămâne pe primul loc cu 26 de puncte, în timp ce Petrolul este pe 4 cu 21 de puncte.

Etapa viitoare, UTA va juca în deplasare la CS Mioveni, iar Petrolul se va deplasa la Măgurele pentru duelul cu Turris.