Home > Fotbal > Mihăilă a înscris pentru Parma

Mihăilă a înscris pentru Parma

gol-mihaila-parma

Valentin Mihăilă (20 de ani) a înscris un gol pentru formația sa Parma în înfrângerea, scor 1-2 din optimile Cupei Italiei cu Lazio.

Mihăilă a fost pentru prima oară titular pentru Parma de când a fost cumpărat în toamna trecută de la Craiova.

Parolo a deschis scorul în minutul 23 cu o lovitură de cap. Internaționalul romăn a avut întâi o ocazie monumentală în minutul 73 când din trei metri a reușit să trimită în bară.

În minutul 83, după ce a fost excelent lansat de Ricci, Mihăilă la capătul unei curse de 30 de metri, a egalat cu un șut sigur din interiorul careului.

În minutele de prelungiri, Lazio a obținut calificarea în sferturi după ce Colombi a trimis mingea în propria poartă.

Mihăilă a fost schimbat apoi în minutul al doilea de prelungiri.

Românul din lotul lui Lazio, Radu Ștefan, a fost doar rezervă în această partidă.

Lazio o va întâlni pe Atalanta în sferturile Cupei Italiei.