Home > Fotbal > Poli Iași pierde la „masa verde” meciul cu Viitorul

Poli Iași pierde la „masa verde” meciul cu Viitorul

poli-iasi-viitorul-nocturna

Viitorul a câstigat cu 3-0 la „masa verde” partida cu Poli Iași în deplasare din etapa a 9-a a Ligii 1.

Totul s-a întâmplat din cauza nocturnii care a picat pentru a doua oară pe parcursul întâlnirii.

Inițial partida a început cu 53 de minute întârziere din cauza unor probleme apărute la instalația de iluminat.

Viitorul a condus cu 1-0 la pauză prin reușita lui Dobrosavlevic. Poli a întors scorul imediat după pauză prin reușitele lui Zajmovic și Onea. Imediat însă după golul de 2-1, nocturna a cedat a doua oară, iar regulamentul impune ca dacă acest lucru se întâmplă de două ori, formația gazdă să piardă meciul cu 0-3.

Cu aceste trei puncte Viitorul urcă pe locul 6 cu 13 puncte, în timp ce Poli Iași este pe 12 cu 9 puncte.

Etapa viitoare, Poli Iași va juca în deplasare cu FC Voluntari, iar Viitorul va primi vizita lui Dinamo.