Home > Fotbal > Rangers defilează în Premiership

Rangers defilează în Premiership

rangers-livingston-premiership-ianis-hagi

Glasgow Rangers s-a impus în această seară pe teren propriu contra celor de la Livingston, scor 2-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a 12-a din Premiership.

La gazde, internaționalul român Ianis Hagi a fost titular și a jucat până în minutul 83 când a fost înlocuit de Jordan Jones.

Hagi a contribuit decisiv la marcarea primului gol din minutul 9, când i-a trimis excelent în fața porții lui Joe Aribo care a îndeplinit o simplă formalitate, cu toată poarta goală în față.

Jermain Defoe a făcut 2-0 în minutul 16 după ce a fost lansat excelent în adâncime de James Tavernier.

Cu această victorie, Rangers acumulează 32 de puncte și se află pe primul loc în clasament. Livingston este pe 9 cu 11 puncte.

Etapa viitoare, Rangers va juca în deplasare cu Kilmarnock.