Home > Fotbal > Rapid ratează pe final victoria cu CS Mioveni

Rapid ratează pe final victoria cu CS Mioveni

Rapid și CS Mioveni au remizat în această după-amiază, scor 1-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapă a 5-a din play-off-ul ligii secunde.

Hlistei a deschis scorul în minutul 43, după ce a finalizat superb din întoarcere o minge trimisă la întâlnire de Costin. Bogdan Rusu a restabilit egalitatea în minutul 82 cu un șut din marginea careului.

Rapid: Moldovan – Goge, Dandea, Nastos, Finica – Costin, Barbu (Lazăr 63′) – Sefer, Pănoiu (Ilie 63′), Ursu (Drăghiceanu 72′) – Hlistei (Bălan 72′). Antrenor: Mihai Iosif;

CS Mioveni: Popescu – Rădescu (Garutti 87′), Gherghe, Iacob, Șerbănică (Massaro 74′) – Toma (Șerban 66′), Vereș (Chindriș 87′) – Ișfan (Coșereanu 46′), Blănaru, Mar – Rusu. Antrenor: Alexandru Pelici;

Florin Andrei – Ionel Valentin Dumitru, Doru Claudiu Lucaciu;

Rapid: 33′ Finica, 59′ Hlistei, 90+3′ Sefer;

CS Mioveni: 13′ Isfan, 45′ Rădescu, 56′ Iacob, 90+2′ Massaro, 90+3′ Serban;

După acest egal, Rapid acumulează 43 de puncte și se află pe locul 2 în clasament. Mioveni este pe 3 cu 42 de puncte.

Etapa viitoare, Rapid va primi vizita celor de la Csikszereda, iar CS Mioveni va juca în deplasare cu U Craiova.