Home > Fotbal > Rapid se impune în deplasare la Bacău la capătul unui meci spectaculos

Rapid se impune în deplasare la Bacău la capătul unui meci spectaculos

rapid-aerostar-liga-2

Rapid s-a impus în această dimineață cu scorul de 3-2 (2-1), în deplasare cu AeroStar Bacău într-o partidă contând pentru etapa a 13-a din Liga Secundă.

Hlistei a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 2 dintr-un penalty dictat după un fault al lui Chirilă asupra lui Drăghiceanu. Jorja a făcut 2-0 în minutul 9 cu un șut în diagonală după un un-doi cu Drăghiceanu. Manole a redus din handicap în minutul 41, cu o lovitură de cap plasată.

Drăghiceanu a dus scorul la 3-1 în minutul 51 cu un șut din marginea careului. Chirilă a stabilit scorul final, 2-3, în minutul 69, profitând de o eroare în apărarea giuleștenilor la o lovitură de colț.

Aerostar Bacău: Cebotari – Alecsandru, Ardei, Chirilă, Corban (Bobaru 63′) – Popescu (Mihalcea 46′) – Gavrilă (Burlacu 88′), Ilie, Manole (Zaharia 63′), Vraciu – Zaharia (Oteliță 14′). Antrenor: Daniel Munteanu;

Rapid: Drăghia – Voicu , Crișan, Nastos, Finica – Jorza, Costin (Goge 81′), Ilie (Ghineț 71′) – Sefer (Catrici 37′), Drăghiceanu (Benzar 71′), Hlistei (Pop 81′). Antrenor: Mihai Iosif;

Marius Omuţ – Ovidiu Timar, Răzvan Soponar;

Aerostar Bacău: 50′ Vraciu, 65′ Chirilă, 83′ Mihalcea, 88′ Catrici;

Rapid: 36′ Voicu, 90+1′ Crișan;

Rapid: 29′ Nastos;’

După această victorie, Rapid urcă pe locul 4 cu 22 de puncte, iar Aerostar este pe 20 cu 7 puncte.

Etapa viitoare, Aerostar va primi vizita celor de la ASU Poli, iar Rapid va primi vizita celor de la CSM Resița.