Home > Fotbal > Rapid urcă pe primul loc în Liga 1

Rapid urcă pe primul loc în Liga 1

rapid-cs-mioveni-liga-1

Rapid s-a impus în această seară în deplasare cu CS Mioveni, scor 2-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 2-a din Liga 1.

Dragos Grigore a deschis scorul în minutul 42 cu o lovitură de cap în minutul 42 după o centrare din corner a lui Rareș Ilie. Adrian Bălan a dus scorul la 2-0 în minutul 55 după ce a finalizat pasa ideală a lui Carnat la capătul unui contraatac devastator al giuleștenilor.

CS Mioveni: Popescu – Oancea, Balaur, Iacob, Şerbănică – Toma, Panait (Buziuc ’61), Dumitriu (Massaro ’80), Rădescu (Coşereanu ’61)- Rusu – Blănaru (Cristea ’61). Antrenor: Alexandru Pelici;

Rapid: Moldovan – Belu, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais – Crepulja – Carnat (Moise ’66), Albu, Ilie (Pănoiu ’66), Hlistei (Goge ’80)- Bălan (Despa ’90+2). Antrenor: Mihai Iosif;

Adrian Cojocaru – Florian Vişan, Mihăiţă Necula;

Rapid: 85′ Albu;

Cu această victorie, Rapid acumulează șase puncte și urcă pe primul loc în clasament. Mioveni este ultima fără niciun punct.

Etapa viitoare, CS Mioveni va juca în deplasare cu Sepsi, iar Rapid va primi vizita celor de la Farul.