Home > Fotbal > Real câstigă în deplasare la Granada și este la doar un meci de titlu

Real câstigă în deplasare la Granada și este la doar un meci de titlu

real-madrid-granada-la-liga

Real Madrid a învins-o în această seară în deplasare pe Granada, scor 2-1 (2-0), în ultimul meci al etapei a 36-a din La Liga.

Ferland Mendy a deschis scorul în minutul 10 pentru oaspeți. Benzema a dublat avantajul lui Real în minutul 16. Darwin Machis a redus din diferență în minutul 50.

Cu această victorie, Real acumulează 83 de puncte și se ditanțează din nou la patru puncte de Barcelona în fruntea clasamentului.. Granada este pe 10 cu 50 de puncte.

Etapa viitoare, Granada va juca în deplasare la Mallorca, iar Real va juca acasă cu titlul pe masă împotriva lui Villareal.

Tot astăzi în La Liga, Alaves și Getafe au remizat 0-0, iar Real Sociedad a învins-o în deplasare pe Villareal, scor 2-1.