Home > Fotbal > Real Madrid, prima victorie în grupele UCL în acest sezon

Real Madrid, prima victorie în grupele UCL în acest sezon

Meciul vedetă al Grupei B din Champions League din această seară a fost Real Madrid – Inter Milano.  Madrilenii au câștigat duelul cu 3-2 și scapă de ultimul loc. Ramos a ajuns astăzi la 100 de goluri marcate în tricoul Realului.

Real a deschis scorul în minutul 25 după o gafă a portarului, ieșit greșit la 16 metri. Benzema a profitat și a trimis mingea între buturile rămase fără goalkeeper.

Ramos a dublat avantajul în minutul 33, o realuare cu capul, de la 7 metri, dintr-o centrare excelentă din corner.

Un minut mai târziu, Inter a redus din diferență prin Martinez cu un șut de la 12 metri, zonă centrală.

Juve a ieșit mai lucidă de la vestiare și a egalat în minutul 69. Lautaro i-a așezat mingea lui Perisic, care a tras puțin din întoarcere de la 6 metri.

Rodrygo a readus-o în avantaj pe Real în minutul 80 cu un șut puternic de la 14 metri.

Madrilenii obțin prima victorie în grupele UCL și fac 4 puncte astfel, urcă pe poziția a treia și o lasă pe ultimul loc pe Inter Milano cu doar un singur punct.

Real Madrid: Courtois – Lucas, Ramos, Varane, Mendy – Kroos, Casemiro, Valverde – Asensio, Benzema, Hazard
Inter: Handanovic – D’Ambrosio, De Vrij, Bastoni – Hakimi, Barella, Brozovic, Vidal, Young – Martinez, Perisic