Home > Fotbal > Reghecampf pierde primul meci la revenirea în Liga 1

Reghecampf pierde primul meci la revenirea în Liga 1

craiova-fc-botosani-liga-1

FC Botoșani a învins-o în această seară în deplasare pe CS Universitatea Craiova cu scorul de 2-1 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a 3-a din Liga 1.

Gustavo a deschis scorul în minutul 40 pentru olteni cu un șut din interiorul careului după ce a evitat un adversar, fiind lansat excelent de Mateiu. Ongenda a restabilit egalitatea în minutul 49, cu un șut în diagonală după o serie de combinații excelente ale colegilor săi. Papa a înscris pentru 2-1 în mintul 53 cu o execuție superbă din foarfecă după o minge prelungită cu capul de Chindriș.

CS Universitatea: Lazar – Vlădoiu, Bălaşa (Fedele ’63), Constantin, Bancu – Vînă (Cîmpanu ’53), Nistor, Mateiu (Screciu ’53) – Gustavo, Koljici, Baiaram (Ofosu ’55). Antrenor Laurenţiu Reghecampf;

FC Botoşani: Pap – Braun, Racoviţan, Şeroni, Ţigănaşu – Chindriş, Edjouma – Papa, Ongenda (Patache ’90+2), E. Florescu (Fili ’85) – M. Roman (Sila ’69). Antrenor Marius Croitoru;

Arbitru;

Horaţiu Feşnic;

CS Universitatea: Bălaşa ’10, Koljici ’12, Vlădoiu ’22, M. Constantin ’47, Screciu ’81, Ofosu ’90+1;

FC Botoşani: Ongenda ’10, Racoviţan ’43, Ţigănaşu ’57, Pap ’69;

După această victorie, FC Botoșani urcă pe locul 3 cu 7 puncte, iar Craiova este pe 12 cu 3 puncte.

Etapa viitoare, CS Universitatea Craiova va primi vizita celor de la FC Voluntari, iar FC Botoșani va juca acasă cu UTA Arad.