Home > Fotbal > Spania nu reușeste să învingă nici în al doilea meci de la Euro

Spania nu reușeste să învingă nici în al doilea meci de la Euro

spania-polonia-euro-2020

Spania și Polonia au remizat în această seară la Sevilla, scor 1-1 (1-0), într-o partidă contând pentru grupa E de la Euro 2020.

Alvaro Morata a deschis scorul pentru Spania în minutul 28 înscriind simplu din metri după un șut centrare al lui Moreno. Lewandowski a restabilit egalitatea în minutul 55 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Jozwiak.

Spania: Simon – M. Llorente, Laporte, P. Torres, Alba – Koke (Sarabia ’68), Rodri, Pedri – Gerard Moreno (Fabian ’68), Morata (Oyarzabal ’87), Dani Olmo (Torres ‘61). Selecţioner: Luis Enrique;

Polonia: Szczesny – Bereszynski, Glik, Bednarek (Dawidowicz ’85) – Jozwiak, Moder (Linetty ’85), Klich (Kozlowski ’55), Puchacz – Swiderski (Frankowski ’68), Lewandowski, Zielinski. Selecţioner: Paulo Sousa;

Arbitru:

Daniele Orsato;

Spania: 81′ Torres, 90+5′ Rodri;

Polonia: 36′ Klich, 57′ Moder, 59′ Jozwiack, 90+3′ Lewandowski;

După acest egal, Spania este pe trei cu doua puncte, iar Polonia este ultima cu un singur punct.

În meciul următor, Spania va juca pe 23 Iunie cu Slovacia, iar Polonia în aceeași zi cu Suedia.