Home > Fotbal > Un nou egal chinuit pentru Rapid

Un nou egal chinuit pentru Rapid

rapid-cs-mioveni-liga-1

Rapid a încheiat în această seară la egalitate pe teren propriu cu CS Mioveni, scor 1-1 (0-1) într-o partidă contând pentru etapa a 17-a din Liga 1.

Buziuc a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 16 cu un șut deviat de la 25 de metri. Hlistei a restabilit egalitatea în minutul 57 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Belu Iordache.

Cu acest egal, Rapid acumulează 28 de puncte și urcă pe locul 4 în clasament. CS Mioveni este pe 12 cu 17 puncte.

Etapa viitoare, Rapid va juca în deplasare cu Farul, iar CS Mioveni va primi vizita celor de la Sepsi.

Rapid: Moldovan – Belu Iordache, Săpunaru, Grigore, Morais – Albu, Crepulja, Ilie (Pănoiu ’75) – Stahl (Marzouk ’40), Bălan, Sefer (Hlistei ’40). Antrenor: Mihai Iosif;

CS Mioveni: Ducan – Balaur, Scarlatache, Garutti – Oancea, Panait (Veres ’84), Dumitriu (Toma ’84), Burnea (Şerbănică ’84) – Buziuc (Sanoh ’58), Blănaru (Rădescu ’71), Rusu. Antrenor: Alexandru Pelici;