Home > Fotbal > VAR-ul îi refuză victoria lui Liverpool în derby-ul cu Everton

VAR-ul îi refuză victoria lui Liverpool în derby-ul cu Everton

everton-liverpool-premier-league

Everton și Liverpool au terminat la egalitate, scor 2-2, pe Goodison Park în primul meci al etapei a 5-a din Premier League.

Sadio Mane a deschis scorul în minutul 3 pentru oaspeți, finalizând din marginea careului mic cu un șut puternic sub transversală o minge trimisă excelent de Robertson.

Michael Keane a egalat în minutul 19 cu o lovitură de cap după un corner executat de James Rodriguez.

Mo Salah a readus-o în avantaj pe Liverpool în 72 cu un șut din prima din interiorul careului după o minge respinsă greșit de Mina.

Dominic Calvert-Lewin a restabilit încă o dată egalitatea în minutul 81, trimițând excelent cu capul dintre doi adversari o centrare a lui Lucas Digne.

Jordan Henderson a înscris pentru Liverpool în minutul 92, dar golul a fost refuzat de arbitrul asistent video pentru un offside milimetric la Mane în construcția fazei.

Cu acest egal, Everton rămâne pe primul loc cu 13 puncte, în timp ce Liverpool este pe 2 cu 10 puncte.

Etapa viitoare, Everton va juca în deplasare cu Southampton, iar Liverpool va primi vizita lui Sheffield United.