Home > Fotbal > Viitorul și CFR remizează la Ovidiu

Viitorul și CFR remizează la Ovidiu

Viitorul-CFR-Cluj-liga-1

Viitorul și CFR Cluj au remizat în această seară la Ovidiu, scor 1-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 6-a din Liga 1.

Luckassen a deschis scorul pentru gazde în minutul 7 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui De Nooijer. Deac a egalat în minutul 54 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Ghiță asupra lui Rondon.

Viitorul: V. Cojocaru – Boboc, Mladen, Ghiță, De Nooijer – Benzar (66′ Stoian), Gaztanaga, Matei (85′ Casap) – Iancu, Luckassen (78′ Castaneda), Mățan (85′ Dussaut). Antrenor: Ruben Barrera;

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Burcă, Cestor, Camora – Itu (61′ Petrila), Bordeianu, Deac (85′ Păun) – Pereira (61′ Djokovic), Omrani, Costache (29′ Rondon). Antrenor: Dan Petrescu;

Marcel Bîrsan – Mircea Orbuleț, Valentin Avram;

Viitorul: 49′ Gaztanaga, 53′ Ghiță, 87′ Iancu;

CFR Cluj: 22′ Omrani, 63′ Cestor, 67′ Deac, 89′ Camora, 90+1′ Păun;

După acest egal, Viitorul se află pe locul 13 cu 6 puncte, iar CFR este pe 3 cu 12 puncte.

Etapa viitoare, Viitorul va juca în deplasare cu FC Voluntari, iar CFR va primi vizita celor de la FC Botoșani.