Home > Fotbal > Viitorul Tîrgu Jiu în sferturile Cupei României

Viitorul Tîrgu Jiu în sferturile Cupei României

viitorul-tirgu-jiu-gaz-metan-cupa-romaniei

Viitorul Pandurii Tîrgu Jiu a învins-o în această după amiază pe Gaz Metan pe teren propriu cu scorul de 1-0 (1-0) și s-a califica în sferturile Cupei României.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Paraschiv în minutul 15, cu o reluare simplă din trei metri după ce portarul Buzbuchi nu a putut reține șutul lui Cioiu.

Viitorul Pandurii Tg. Jiu: Rusu – Copaci, Lixandru, Oros, Buleică, Țegle, Prejmerean, Gîrbiță, Dragu (89′ Mitrica), Cioiu (87′ Chiorean), Paraschiv (73′ Bădăuță). Antrenor: Flavius Stoican;

Gaz Metan: Buzbuchi – Romeo, Larie, Baco, Velisar (81′ Trif) – Junior, Deaconu, Pambou (46′ Valente) – Sambu (46′ Chamed), Nițu (46′ Sarr), Ze Manuel (64′ Ciocan). Antrenor: Mihai Teja;

Vlad Baba -Adrian Vornicu, Constantin Ghiciulescu;

Viitorul Pandurii Tg. Jiu: 78′ Prejmerean, 90+4′ Rusu;

Gaz Metan: 25′ Sambu, 68′ Larie, 81′ Junior, 83′ Valente;

Viitorul Tîrgu Jiu se alătură celorlalte calificate de până acum în sferturile Cupei României: Dunărea Călărași, Petrolul Ploiești, Chindia Târgoviște, U Cluj și Dinamo.