Home > Fotbal > CFR câstigă cu Viitorul la ultima fază a meciului

CFR câstigă cu Viitorul la ultima fază a meciului

cfr-viitorul-liga-1

CFR Cluj a învins-o în această seară pe Viitorul în Gruia, scor 2-1 (1-0), în ultimul meci al etapei a 21-a din Liga 1.

Itu a deschis scorul în minutul 30 pentru gazde, cu o reluare spectaculoasă cu capul după centrarea foarte bună a lui Camora. Dobrosavlevici a restabilit egalitatea în minutul 55, trimițând în poarta goală mingea scăpată din brațe de Bălgrădean. Hoban a adus victoria celor de la CFR la ultima fază a meciului, înscriind din apropriere după ce mingea a ricoșat la el la o reluare a lui Chipciu în bară.

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Vinicius, Burcă, Camora – Itu (72′ Carnat), Hoban, Păun – Pereira (72′ Aurelio), Rondon (85′ Chipciu), Costache (64′ Debeljuh). Antrenor: Edi Iordănescu;

Viitorul: Căbuz – Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – Matei, Artean, Ciobanu (78′ Babunski) – Grădinaru (55′ Gaztanaga), Ganea (78′ Andronache), Ely Fernandes (59′ Pitu). Antrenor: Cătălin Anghel;

Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene;

CFR Cluj: 34′ Itu, 74′ Camora;

Viitorul: 56′ Benzar, 74′ Gaztanaga, 90+3′ Artean;

După această victorie, CFR acumulează 47 de puncte și se menține pe locul 2 în clasament. Viitorul este pe 9 cu 25 de puncte.

Etapa viitoare, CFR va juca în deplasare la Botoșani, iar Viitorul va primi vizita celor de la FC Voluntari.