Home > Fotbal > A șasea victorie la rând pentru Craiova în Liga 1

A șasea victorie la rând pentru Craiova în Liga 1

craiova-poli-iasi-liga-1

CS Universitatea Craiova a învins-o în această seară pe „Ion Oblemenco” pe Poli Iași cu scorul de 1-0 (0-0) în primul meci al etapei a 6-a din Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 51 de Bărbuț, cu un șut în forță din interiorul careului.

Partida a fost marcată de accidentarea gravă a lui Koljic din minutul 36. O intrare dură a lui Mihalache se pare că i-a produs atacantului bosniac o fractura de glezna.

Craiova: Pigliacelii – Vlădoiu, Bălașa, Constantin, Bancu – Nistor, Bic (83′ Mateiu), Cicâldău (76′ Screciu) – Baiaram, Koljic (43′ Bărbuț), Ivan. Antrenor: Cristiano Berdodi;

Poli Iași: Axinte – Onea (88′ Popadiuc), Mihalache, Baxevanos, Bușu – Vanzo (66′ Acka), Breeveld (16′ De Iriondo), Passaglia – Platini (46′ Cabral), Cristea (46′ Zajmovic), Calcan. Antrenor: Daniel Pancu;

Haţegan Ovidiu – Şovre Octavian, Gheorghe Sebastian;

Craiova: 24′ Vlădoiu;

Poli Iași: 90′ Pasaglia;

Poli Iași: 37′ Mihalache;

Cu acestă victorie, Craiova acumulează 18 puncte, distanțându-se la 7 puncte de CFR. Poli Iași este pe 4 cu 9 puncte.

Etapa viitoare, Craiova va juca în deplasare cu Dinamo, iar Poli Iași va primi vizita lui Sepsi.