Home > Tenis > Ana Bogdan s-a calificat în turul II la Roland Garros

Ana Bogdan s-a calificat în turul II la Roland Garros

Ana-Bogdan-roland-garros

Ana Bogdan, nr. 93 WTA, s-a calificat în turul secund la Roland Garros după ce a trecut în runda inaugurală de Timea Babos, nr. 107 WTA, scor 6-4, 6-2 după o oră și 25 de minute de joc.

Ana a început mai bine partida și s-a desprins la 2-0. Jucătoarea din Ungaria a răspuns cu patru game-uri câstigate la rând. Aceeași replică a dat și jucătoarea noastră imediat, luând patru game-uri consecutive și câstigând primul set cu 6-4.

În setul secund în primele două game-uri s-a mers cu serviciul, apoi jucătoarea noastră s-a desprins la 4-1. După un game de serviciu făcut de Babos, Ana a câstigat două game-uri la rând și a închis setul 2 la 6-2.

În turul următor, Ana Bogdan o va înfrunta pe învingătoarea dintre Liudmila Samsonova și Sofia Kenin.