Home > Fotbal > Athletico Bilbao și Atletico Madrid remizează în cel mai interesant meci al etapei din La Liga

atletico-madrid-bilbao

Athletico Bilbao și Atletico Madrid au remizat în această după amiază, scor 1-1 (1-1), într-un meci contând pentru etapă a 28-a din La Liga.

Iker Muniain a deschis scorul în minutul 37 pentru Bilbao. După numai două minute, Diego Costă a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

După această remiză, cele două echipe își păstrează poziția în clasament, Atletico poziția a șasea cu 46 de puncte, Bilbao poziția a zecea cu 38 de puncte.

Etapă viitoare, Bilbao va juca în deplasare cu Eibar, în timp ce Atletico se va deplasa la Osasuna.