Home > Fotbal > Bayern Munchen a zdrobit-o pe Schalke în primul meci al noului sezon de Bundesliga

bayern-schalke-bundesliga

Bayern Munchen a deschis noul sezon de Bundesliga pe Allianz Arena cu o victorie categorică în fața lui Schalke 04, scor 8-0 (3-0).

Serge Gnabry a înscris primul gol al sezonului în Germania în minutul 4. Leon Goretzka a făcut 2-0 în minutul 19. Robert Lewandowski a înscris stabilit scorul pauzei, 3-0, în minutul 31 din penalty.

Gnabry a reușit să îsi treacă în cont un hat-trick cu reușitele din minutele 47 și 59. Thomas Muller a dus scorul la 6-0 în minutul 69. După numai două minute s-a făcut 7-0, după reușita lui Leroy Sane. Jamal Musiala a închis tabela la 8-0, în minutul 81.

Bayern începe în forță noul sezon și cel mai probabil la sfârșitul etapei va fi liderul campionatului.

Etapa viitoare, Bayern va juca în deplasare la Hoffenheim, iar Schalke va primi vizita lui Werder Bremen.