Home > Fotbal > Înfrângere usturătoare pentru Bayern în deplasare la Hoffenheim

Înfrângere usturătoare pentru Bayern în deplasare la Hoffenheim

hoffenheim-bayern-bundesliga

Campioana Europei, Bayern Munchen a fost învinsă în deplasare la Hoffenheim, scor 1-4 (1-2), într-o partidă din etapa a doua din Bundesliga.

Ermin Bicakcic a deschis scorul pentru gazde în minutul 16. Munas Dabbur a făcut 2-0 în minutul 24. Joshua Kimmich a readus-o pe Bayern în joc în minutul 36.

Andrej Kramaric a dus scorul la  3-1 în minutul 77. Același Kramaric a închis tabela la 4-1 din penalty în al doilea minut de prelungiri al partidei.

Această victorie o situează pe Hoffenheim lider cu 6 puncte, în timp ce Bayern este pe 6 cu 3 puncte.

Etapa viitoare, Hoffenhaim va juca în deplasare la Frankfurt, în timp ce Bayern va primi vizita Herthei Berlin.

dortmund-monchengladbach-bundesliga
Borussia Dortmund începe cu un succes clar noul sezon
bayern-schalke-bundesliga
Bayern Munchen a zdrobit-o pe Schalke în primul meci al noului sezon de Bundesliga