Home > Fotbal > Bayern Munchen se impune la Moscova

Bayern Munchen se impune la Moscova

lokomitiv-moscova-bayern-champions-league

Bayern Munchen a câstigat în această seară în deplasare cu Lokomotiv Moscova, scor 2-1 (1-0), în a doua etapă a grupei A din Champions League.

Leon Goretzka a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 13, finalizând cu o lovitură de cap centrarea spectaculoasă a lui Benjamin Pavard.

Anton Miranchuk a restabilit egalitatea în minutul 70, reluând din marginea careului mic mingea trimisă în fața porții de Ze Luis.

Joshua Kimmich a adus victoria bavarezilor în minutul 79, cu un șut de la 20 de metri care l-a lăsat fără replică pe portarul Guilherme.

După această victorie, Bayern acumulează 6 puncte fiind la șefia grupei. Lokomotiv Moscova este pe 3 cu un sigur punct.

Etapa viitoare, Lokomotiv va primi vizita lui Atletico Madrid, iar Bayern va juca în deplasare cu Salzburg.