Home > Fotbal > Real Madrid scoate un punct la Monchengladbach

Real Madrid scoate un punct la Monchengladbach

Borussia Monchengladbach – Real Madrid s-a terminat la egalitate, scor 2-2, după ce gazdele au condus aproape tot meciul, iar madrilenii au revenit în prelungiri.

Borussia Monchengladbach a deschis scorul în minutul 33 după o recuperare pe eroarea de construcție a Realului. Thuram a primit o pasă în careu, iar șutul din prima l-a învins pe Courtois. Golul al doilea a venit în repriza secundă, Thuram a profitat de respingerea portarului și din 5 metri a înscris. Benzema a redus din diferență în minutul 87, cu o foarfecă din 5 metri, iar Casemiro a egalat în prelungiri.

Echipele de start

Borussia Monchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini – Hofmann, Kramer, Neuhaus – Stindl – Plea, Thuram
Antrenor: Marco Rose

Real Madrid: Courtois – Lucas, Ramos, Varane, Mendy – Kroos, Casemiro, Valverde – Asensio, Benzema, Vinicius
Antrenor: Zinedine Zidane

Partida a fost arbitrată de israelianul Orel Grinfeld.