Home > Fotbal > Celta învinsă de Real în 10 oameni pe Bailaidos

Celta învinsă de Real în 10 oameni pe Bailaidos

Real Madrid a obținut o victorie cu 3-1 în Balaídos. A fost un meci plin de controverse, dar și foarte spectaculos cu patru goluri și un cartonaș roșu arătat lui Luka Modric pentru o intrare asupra lui Denis Suárez.
Oficialul meciului, Javier Estrada Fernandez, va fi subiectul unei dezbateri după cartonașul roșu arătat lui Modric, în urma revizionării VAR. Performanța sa din prima repriză a fost de asemenea controversată, arbitrul anulând un gol al lui Celta pentru offside
Karim Benzema a deschis scorul pentru oaspeți , după o pasă excelentă de la Gareth Bale – o apariție surpriză în primul 11 a lui Zinedine Zidane.
În cea de-a doua repriză Toni Kroos a trimis un șut imparabil pentru Rubén Blanco ducând scorul la 2-0.
Celta a reacționat și a avut ocazii prin Aspas, El Toro Fernández și Méndez, dar rezerva Lucas Vázquez a închis jocul atunci când Real a valorificat o eroare a lui Pione Sisto, nativul din Galicia spulberând toate speranțele suporterilor locali.
Tânărul de la Celta, Iker Losada, a înscris un gol de onoare meritat.
Celta simte că merita mai mult de la acest joc, în timp ce trupa lui pornește cu dreptul în noul sezon