Home > Fotbal > Real este învinsă în deplasare de Betis Sevilla și pierde primul loc în la Liga

Real este învinsă în deplasare de Betis Sevilla și pierde primul loc în la Liga

Real Madrid a pierdut în această seară în deplasare cu Betis Sevilla, scor 1-2, în etapa a 27-a din La Liga.

Sidney a deschis scorul pentru Betis în minutul 40. Benzema a egalat la ultima fază a primei reprize din penalty. Cristian Tello a adus victoria gazdelor în minutul 82.

După această înfrângere, Real pierde șefia în Spania în favoarea Barcelonei. Madrilenii au în acest moment 56 de puncte, la două în spatele catalanilor. Cu cele trei puncte acumulate astăzi, Betis urcă până pe locul 12 cu 33 de puncte.

Etapa viitoare, Betis va juca în deplasare derby-ul orașului cu Sevilla, iar Real va primi vizita lui Eibar.

Real Madrid câstigă El Clasico și trece pe primul loc în La Liga
City întoarce scorul pe Bernabeu și are prima șansă la calificarea în sferturi
Barcelona o învinge pe Getafe și o egalează la puncte pe Real în fruntea la Liga
Declarația antrenorului lui Sociedad despre posibila plecare a lui Wilian Jose la Barcelona