Home > Fotbal > Juventus învinge în derby d’Italia ce s-a disputat fără spectatori

Juventus învinge în derby d’Italia ce s-a disputat fără spectatori

Juventus a învins-o în această seară pe teren propriu în Derby d’Italia pe Inter Milano, scor 2-0, într-un meci din etapa a 26-a din Serie A.

Meciul s-a disputat cu porțile închise, din cauza epidemiei de Coronavirus din Italia, unde s-au înregistrat 7375 de cazuri, soldate cu 366 de decese.

Aaron Ramsey a deschis scorul pentru Juve în minutul 55. Paulo Dybala a dublat avantajul gazdelor în minutul 67.

Cu această victorie, Juve revine pe primul loc în Serie A, cu 63 de puncte, în timp ce Inter rămâne pe 3 cu 54.

Etapa viitoare, Juve va juca în deplasare la Bologna, în timp ce Inter va primi vizita lui Sassuolo.

interviu-exclusiv-florin-bratu
EXCLUSIV | Selecționerul U21, cu gândul la Dinamo: „Acest club va redeveni cel care se bătea an de an la trofee”
Vlad Chiricheș, fără de greșeală în victoria istorică obținută de Sassuolo: „O demonstrație excelentă”