Home > Fotbal > CFR eliminată în extremis din Europa League

CFR eliminată în extremis din Europa League

young-boys-cfr-europa-league

CFR Cluj a fost eliminată din Europa League după ce a fost învinsă în deplasare de Young Boys Berna, scor 1-2 (0-0) în ultima etapă a grupei A din Europa League.

CFR a deschis scorul în minutul 84′ prin Debeljuh, care pe fază a trimis în poartă mingea venită din bară după șutul lui Rondon. Elvețienii au egalat prin Nsame în minutul 94, dintr-un penalty extrem de ușor dictat în urma unei intervenții a lui Cristi Bălgrădean. Gaudino a marcat golul victoriei lui Young Boys în minutul 96, finalizând din trei metri cu poarta goală pasa lui Meschack.

Young Boys: Von Ballmoos – Hefti, Burgy (86′ Siebatcheu), Lefort, Garcia – Ngamaleu (82′ Zesiger), Aebischer, Rieder (58′ Martins), Sulejmani (59′ Gaudino) – Mambimbi (62′ Meschack), Nsame. Antrenor: Gerardo Seoane;

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Burcă, Vinicius, Camora – Djokovic, Hoban – Deac (90+2′ Sandomierski), Păun (74′ Debeljuh), Pereira (87′ Susic) – Rondon. Antrenor: Edi Iordănescu;