Home > Fotbal > CFR încheie la egalitate în Gruia cu Young Boys

CFR încheie la egalitate în Gruia cu Young Boys

cfr-young-boys-europa-league

CFR Cluj a remizat în această seară, scor 1-1 (0-0) cu Young Boys Berna, în etapa a doua a grupei A din Europa League.

Rondon a deschis scorul pentru CFR în minutul 62, printr-un șut deviat din marginea careului mic, după ce a primit o minge excelentă de la Hoban. Elvețienii au egalat prin Fassnacht în minutul 69, acesta profitând de o apărare visătoare a clujenilor.

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Vinicius (14′ Manea), Burcă, Camora – Păun (79′ Pereira), Hoban (79′ Itu), Djokovic – Deac (63′ Chipciu), Debeljuh (46′ Omrani), Rondon. Antrenor: Dan Petrescu;

Young Boys Berna : Ballmoos – Hefti (63′ Garcia), Camara (75′ Sulejmani), Zesiger, Maceiras – Fassnacht, Lustenberger, Aebischer (75′ Sierro) – Elia (63′ Gaudino), Nsame, Moumi Ngamaleu (74′ Siebatcheu). Antrenor: Gerardo Seoane;

Glenn Nyberg – Mahbod Beigi, Andreas Söderqvist;

CFR Cluj: 23′ Debeljuh, 82′ Djokovic;

Young Boys Berna : 74′ Aebischer;

După acest egal, CFR se menține lider în grupă cu 4 puncte, la egalitate cu Roma, în timp ce Young Boys este pe 3 cu un singur punct.

Următorul meci pentru CFR va avea loc pe 5 Noiembrie în deplasare cu AS Roma.